Gachikun zdrobi Tokido v Street Fighter V: Arcade Edition at Sea Major

Glavni dogodek za ljubitelje borbenih iger je bil konec tedna Sea Major 2018, ki je potekal v Singapurju kot Regionalni finale Azijskega Capcom Pro Toura. Za razliko od večine turnirjev je bil regionalni finale tekmovanje z 8 igralci, v katerem so nastopili najboljši igralci iz lestvice najboljših Asain CPT. Seveda je to pomenilo, da so bila prisotna nekatera najbolj znana imena v krogu tekmovalnih borilnih iger, vključno s Fuudo, Xian, Tokido in Gachikun; vsi se potegujejo za mesto vStreet Fighter V: Arkadna izdajaveliki finale.

Začetek s tekmo med Fuudo in Tokido, Letošnji drugouvrščeni Evo je bil hitro odposlan s porazom z 0-3, ki ga je katapultirala v razred poražencev. Fuudo je nadaljeval niz zmag, tako da je premagal Fujimuro s 3:1, nato pa podlegel Gachikunu. Ker ni hotel ostati dol, se je Tokido prebil nazaj v veliki finale in izločil Sako, ki je igral kot neverjetno priljubljen Menat in sledil tako, da je v hitrem zaporedju ugnal Chuan's Guile in dosegel močne zmage s 3-0 v vsakem nizu. Nato je z Gachikunom utrdil svojo pozicijo v velikem finalu z zmago proti Fuudovemu R. Miki s 3-2.

Veliko finalno dejanje je potekalo z veliko hitrostjo, pri čemer je vsak igralec izbral like, katerih stil borbe je bil tako hiter kot agresiven. Tokidov Akuma je na sceni borbenih iger dobro znan po tem, da je nepopustljiv in da pritiska nasprotnike v kote. Toda zastrašujočemu borcu je bilo težko delati, ko se je spopadel z Japoncem Gachikunom, ki je Rashid hitro prižgal in udaril s strokovno natančnostjo. Gachikunov slog igre je bil osredotočen na nenehen niz udarcev, pri čemer je vsak udarec izkoristil za največjo škodo, kar je Tokido prisililo v številne napake v nizu. S skoraj brezhibnim tekom je Gachikun zlahka premagal Tokido in si zagotovil impresivno zmago s 3:0 in postal azijski prvak Capcom Pro Tour regionalnih finalov na Sea Major 2018.

Celoten turnir si lahko ogledate v spodnjem videu, pri čemer se tekma Gachikuna in Tokida začne okoli štirih ur. Če še niste prevzeli kopijeStreet Fighter V: Arkadna izdajaza PlayStation 4 ali PC, ga je mogoče kupiti pri Amazonu .